Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Готви се среща между България и Турция за транспортните въпроси

Снимка: mtc.government.bg

На среща с посланика на Турция в България Айлин Секизкьок транспортният министър Николай Събев е поканил турската страна да се проведе в края на януари среща на ниво министри на граничен пункт "Капитан Андреево-Капъкуле". 

Предлага се да се обсъдят разрешителните за превозвачи между двете страни, които се актуализират ежегодно. Събев настоява за еднакви условия на работа за българските и турските превозвачи. Ще се разговаря и за българското предложение за намаляване на времето за преминаване на тежкотоварните автомобили през граничните пунктове. 

Министър Събев е информирал посланик Секизкьок, че България подкрепя изграждането на Ро-Ро фериботна линия между пристанище Бургас и пристанище Карасу в азиатската част на Черно море, източно от Истанбул.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 19 юни 2025 г.

В "България днес" на 19 юни слушайте: 03:38 – Десетдневното летуване за децата от Цариброд на българското Черноморие организира и тази година Културно-информационният център в сръбския град, предава двуезичната Радио – телевизия Цариброд 09:54..

публикувано на 19.06.25 в 19:00

В петък – температурите ще се понижат, ще превали, възможни са градушки

В петък , 20 юни,   минималните температури ще са от 15 до 21°, в София – 17°. Преди обяд ще бъде слънчево. Около и след пладне ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На много места, главно в Южна и Източна България, ще има..

публикувано на 19.06.25 в 18:25

CNN нареди шопската салата сред най-добрите в света

Българската шопска салата си спечели място сред 24-те най-добри салати в света според нова класация, публикувана от CNN, предаде БГНЕС. Свежото и цветно ястие, обичано из Югоизточна Европа, зае достойно място редом с всепризнати класики като..

публикувано на 19.06.25 в 17:40