Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Обмислят създаване на Национален парк „Българско черноморие“

Всички дюни по черноморското крайбрежие отново ще станат изключителна държавна собственост. Пред "ТВ Блумбърг" вицепремиерът по климатични политики и министър на околната среда и водите Борислав Сандов посочи, че дюните, които са преминали в частни ръце, ще бъдат откупени, а на 100 метра от морския бряг ще бъде забранено всякакво строителство. Обмисля се и създаване на национален парк "Българско черноморие", който да обхваща зони по крайбрежието, които са държавна собственост и имат общо управление.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Световни търговски центрове със седалища в Европа се срещат в София

Европейска регионална среща на Световните търговски центрове 2025 WTCA Europe Regional Conference започва днес в София и ще продължи до 17 юни 2025г. На събитието с домакин БТПП ще се срещнат лидери в индустрията, иноватори и визионери от цяла Европа. Ще..

публикувано на 15.06.25 в 07:15

Предимно слънчева и топла неделя, температурата на морската вода е 22°

През нощта над по-голямата част от страната времето ще бъде ясно и тихо. Временни увеличения на облачността ще има над централните и източните райони. В неделя ще бъде предимно слънчево, след обяд с развитие на купеста облачност, но вероятността за..

публикувано на 14.06.25 в 17:50

София Прайд 2025 се провежда в столицата

Хиляди се включиха в "София Прайд 2025“, който започна този следобед от площад "Княз Александър I" в столицата. Кампанията, организирана за 18-та поредна година, цели да популяризира идеята за равноправие и интеграция в обществото на ЛГБТИ+ хората,..

публикувано на 14.06.25 в 17:15