От 3 на 12 седмично са се увеличили в края на 2021 г. полетите, обслужвани от Летище Пловдив. Това отчете изпълнителният директор Пламен Спасов пред БНР Пловдив. От ноември миналата година летището обслужва полети на нискотарифните Уизеър и Райънеър до лондонските летища Станстед и Лутън, както и до Дортмунт и близкото до Мюнхен Меминген. В неделя има и чартърни полети до Белфаст. През декември обработените пътници през Летище Пловдив са 12 117, което е доста сериозно нарастване на потока, каза Спасов.
Румъния предоговори с ЕС своя Национален план за възстановяване и устойчивост Еврокомисията одобри нов вариант на Националния план за възстановяване и устойчивост на Румъния, съобщи министърът по европейските фондове Драгош Пъслару, цитиран от..
Институтът по земеделие в Кюстендил днес отбелязва Празника на земеделската наука с дегустация на нови сортове и хибриди ябълки,съобщи за БТА неговият директор доц. Илияна Кришкова. На земеделците ще бъдат представени плодове от специфични..
В петък , 24 октомври, минималните температури ще са от 10 до 15°, в София – 10°. Сутринта в западните райони на страната ще завали дъжд. През деня ще е облачно и от запад на изток ще има валежи от дъжд. След обяд ще валежите постепенно ще спират,..
В петък , 24 октомври, минималните температури ще са от 10 до 15°, в София – 10°. Сутринта в западните райони на страната ще завали дъжд. През деня ще..
Институтът за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии (INSAIT) към СУ "Св. Климент Охридски" обяви пускането на SPEAR-1 – фундаментален AI..
В събота , 25 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 6°. През деня временно разкъсване и намаление на облачността ще има над..