Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Зимно слънце с минусови температури

Снимка: БГНЕС

В четвртък сутринта ще е студено, с минимални температури между минус 9 и минус 4°, в отделни райони до минус 10 - минус 12°, за София се очакват около минус 9. През деня ще е предимно слънчево. По-значителна ще е облачността до обяд, главно над североизточните райони. Дневните температури ще се повишават и максималните ще достигнат между минус 1° и 4°, за София - минус 1. 

В планините също се очаква да е слънчево. Ще духа умерен вятър от северозапад, по най-високите части и силен от североизток. Максималната температура на височина 1200 м. ще е до минус 2°, на 2000 м. около минус 7. 

В петък ще остане без валежи, а дневните температури ще се покачват.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 6 март 2025 г.

В "България днес" на 6 март разговаряме с Алфред Фосколо, лице на българската съпротива срещу тоталитарния режим, която извежда на международна сцена, автор на автобиографията "Направих каквото можах… Curriculum vitae". Срещаме се с Марко Гандини,..

публикувано на 06.03.25 в 19:00

Пролетното време продължава с повишаване на температурите

В петък сутринта на места в равнините, котловините и около водните басейни видимостта ще бъде намалена. Минималните температури ще бъдат от 1 до 4° . В София ще е около 1°. През деня ще е слънчево и топло с разкъсана висока облачност. Ще духа слаб до..

публикувано на 06.03.25 в 18:30
Кремена Атанасова

"Подкрепа" настоява за увеличение на заплатите в публичния сектор

Синдикатът на административните служители "Подкрепа" изпрати протестна декларация до председателите на парламентарните групи в Народното събрание, съобщи БТА. Профсъюзът настоява за спешно увеличение на заплатите в публичния сектор, считано от 1 януари..

публикувано на 06.03.25 в 16:15