2379 са новите случаи на коронавирус у нас, от които 77,30% не са ваксинирани. Положителни са близо 16% от направените 15 035 теста, сочат данните на Единния информационен портал. 151 477 са активните случаи на коронавирус в България.
Починали са 44 души, 93,18% от които не са били ваксинирани.
Общият брой на хоспитализираните вече е 5267 души. От тях 557 са в интензивни отделения. 83,62% от тях новопостъпилите в болница 177 лица са без ваксина.
Като оздравели са отчетени 1239 души за последното денонощие.
Поставени са 3719 дози ваксини, с което общият брой хора с пълен ваксинационен цикъл у нас са 1 962 387. Бустерна доза имат 502 666 души.
Пред българското посолство в Стокхолм е открита изложба на емблематични културни и природни туристически обекти от България. "България е страна с впечатляваща история, богато културно-историческо наследство и неповторима природа. Тази изложба е..
Излязохме да защитим свободата. Ще продължаваме да се борим. Протестът продължава в сряда, заяви пред БНР водачът на партия “Възраждане“ Костадин Костадинов. “Протестът продължава и вътре в Народно събрание. Ще се съпротивляваме до последно", каза..
Въпреки забраната на Столична община се проведе "Луковмарш" при изключително засилено полицейско присъствие. Участниците в крайнодясното шествие се събраха на 22 февруари на площад "Света Неделя". Те шестваха до къщата на генерал Христо Луков, където..
Точно преди 3 години, на 24 февруари, започна инвазията на Русия в Украйна – събитие, което събуди Европа 77 години след края на Втората световна война и..
Най-престижният форум на местната власт на Балканите – B40 ще се проведе в София между 24 и 25 февруари. Темата на софийското домакинство е “Бъдещето на..
На 24 февруари "България днес" е изпъстрена със събития и прояви общностите на сънародниците ни зад граница. Ще започнем с темата за свободата и бъдещето,..