Изчислено на базата на внесения бюджет, за 2022г. е предвидено дефицитът за тази година да бъде 4.1 на сто, коментира на брифинг Кирил Ананиев от ГЕРБ, цитиран от БТА. По думите му, обаче това не е истинската цифра, защото в края на миналата година са били изписани като касов разход над 2 млрд. лв. и вероятно ще стигне до около 6 процента. Според Ананиев, това е първото българско правителство, което няма своя програма. „Имам 30 години стаж в МФ и нямам спомен бюджетът да се прави по този начин, като изключим 1997 год., когато бюджетът се правеше всеки месец – посочи Ананиев и добави: - Не бих желал да се връщаме към тази стара практика“.

България беше официално определена като една от държавите в ЕС, изложени на риск от миграционен натиск, предаде кореспондентът на БНР в Брюксел Ангелина Пискова, цитирайки първия годишен доклад за управление на миграцията и убежището на..
По покана на член-кореспондента на Папския комитет за исторически науки доц. д.н. Кирил Карталов на 12 ноември от 17,30 ч. лекция в зала "Марин Дринов" на Българската академия на науките ще изнесе Латинският патриарх на Йерусалим кардинал Пиербатиста..
В "България днес" на 11 ноември слушайте: 01:19 – Актуално от България и сънародниците по света 11:11 – Български медици извършиха профилактични прегледи по асистирана репродукция в град Корча, Албания и построиха нов мост..
В сряда минималните температури ще са от 4 до 9°, в София ще е около 2°. Вятърът ще отслабне и ще стихне и на много места в низините и котловините ще бъде..
Размерът на средния осигурителен доход за страната за септември 2025 г. е 1882,97 лв., а размерът на средномесечния осигурителен доход за страната за..
В "България днес" на 11 ноември слушайте: 01:19 – Актуално от България и сънародниците по света 11:11 – Български медици..