Европейският шампион по биатлон за младежи Благой Тодев продава медала от най-върховото си постижение до момента на благотворителен търг, въпреки че го притежава само от няколко дни. 20-годишният състезател е готов да се раздели с отличието си от шампионата за младежи в Поклюка в името на добра кауза. Решението си той обяви в социалната мрежа „Фейсбук“.
„Преди няколко дни, преди старта, си обещах, че, ако взема този медал, ще го продам за кауза. Каузата се нарича Нели Гълъбова от Банско“, разкри чрез видео послание Благой Тодев. Жената, за която биатлонистът събира средства, е медицинска сестра и е помогнала на много хора. Сега обаче тя има нужда от помощ, тъй като е диагностицирана с рак.
През последните дни по Южното Черноморие има няколко фатални инцидента с удавени туристи , съобщава БНТ. Силният североизточен вятър и мъртвото течение крият рискове за живота, особено за невнимателните туристи. На повечето плажни ивици флаговете..
Министърът на здравеопазването доц. д-р Силви Кирилов, откри вертолетно летище в Кърджали, съобщи пресцентърът на МЗ. Площадката е на територията на Многопрофилната болница за активно лечение "Д-р Атанас Дафовски", а за осъществяването на проекта МЗ е..
В троянското село Орешак, н ад 70 занаятчии ще покажат тънкостите на майсторлъка си на традиционния панаир на занаятите , който започва на 14 август и ще продължи до неделя, предаде кореспондентът на БНР Пламен Христов. Майсторите на традиционни..
Министърът на външните работи Георг Георгиев прие делегация, представляваща Йорданската асоциация на завършилите български университети в състав д-р..
В нощта между 12 и 13 август небето над България ще поднесе едно от най-впечатляващите природни зрелища – пика на метеорния поток Персеиди. Очаква..
В сряда, 13 август, минималните температури ще са от 18 до 23°, в София – 18°. През деня ще е слънчево. Ще духа слаб, в Дунавската равнина и..