Денислава Глушкова се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис при девойките, побеждавайки чехкинята Амели Шмейкалова с 6:3, 6:2. В третия си мач българската тийнейджърка ще играе с водачката в ранглистата за тази възрастова група Петра Марчинко от Хърватия. „Чувствам като награда за моя труд това, че ми беше предложено да участвам в този престижен турнир. За успеха в първите два мача ми помогнаха моето постоянство, борбеност и здравата ми психика", заяви след победата Денислава Глушкова.
Министрите на вътрешните работи Даниел Митов и на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов разговаряха за първите процедури по възстановяване на щетите от обилните валежи в последните дни, съобщи пресцентърът на МВР. С писмо..
Седем непридружени деца бежанци от Сирия, настанени в кв. “Овча купел” в София, застават пред обектива на Михаела Вачева за фотографската изложба “Това, което пазя”. Събитието се открива днес в столичната Галерия Порт А. “Чрез своите..
Работна дискусия на тема “Изкуственият интелект: тенденции, регулации и сценарии за развитие” ще се проведе днес в Българската стопанска камара, информира БТА. В събитието, организирано от камарата, ще участват представители на министерства,..
Младите медици от инициативата "Бъдеще в България" излизат отново на протест пред Министерството на здравеопазването, откъдето ще се отправят на..
В "България днес" на 08 октомври слушайте: 05:00 – Актуално от България и за общностите с българи по света 18:30 – Виновни за..
В сряда , 8 октомври, синоптичната обстановка ще остане сложна. През нощта в Дунавската равнина и Лудогорието ще остане дъждовно и на места..