Сънародниците ни зад граница не смятат да се завърнат трайно у нас, показват резултатите от проучване на популярната глобална общност на българите по света "Тук-Там". А тези от тях, които все пак допускат подобна възможност, я определят като евентуално дългосрочно намерение в бъдещето.
Българите в чужбина настояват за изборни промени, които да им позволят повече възможности за участие в изборите у нас. В момента се постига 25% избирателна активност зад граница, съобщи Димитър Иванов от Мрежата на българските изборни доброволци по света. Допитването на "Тук-Там"е осъществено сред близо 2500 българи в 80 държави.
На 19-ото издание на Международния панаир на книгата и образованието в Подгорица, което събира представители на литературната сцена от цяла Европа, България е достойно представена и посрещната като специален гост. Българският щанд, на който се..
В навечерието на 24 май – Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, Българският литературен кръжок във Виена организира литературно четене. "Всеки е добре дошъл да представи свои..
Съединението прави силата – този национален девиз ще изпитат на 8 май с условностите на времето и огромното разстояние от родината българите в Голямата ябълка – Ню Йорк. От 19 часа местно време Генералното консулство на страната ни и NYC..