Във вторник или сряда ще достигнем пика на петата Covid вълна с близо 15 хил. заразени дневно, прогнозира пред БНР проф. Пенка Петрова, директор на Института по микробиология към БАН. Тя изтъкна, че въпреки по-малко смъртоносния вариант Омикрон броят на починалите у нас не е намалял заради ниското ниво на ваксинация. “В момента смъртността у нас е равна на тази във Великобритания с население от 68 млн. души”, каза специалистът, давайки пример и с 126 милионна Япония, където общият брой на починалите е 18 хиляди, докато у нас те са 33 121. Проф. Пенка Петрова съобщи, че ваксината, разработена от екип на проф. Андрей Чорбанов, е готов прототип, но предстоят "години изпитване и много милиони средства".
Най-старият зимен курорт у нас – "Боровец", открива летния сезон на 28 юни, съобщава БТА. От тази дата ще работи и кабинковият лифт, който обаче няма да функционира в понеделник и вторник. Туристите ще могат да се разходят в парк "Бороландия" и в..
Село Делчево възстановява традицията за отбелязване на Еньовден с двудневна програма на 21 и 22 юни, съобщиха от Община Гоце Делчев. Събитията ще започнат на 21 юни от 17:00 часа с шествие от площада към местността "Вълчова тумба", където ще бъде..
България е на второ място в ЕС по качество на водите за къпане за 2024 г., показват данните на Европейската агенция за околна среда, публикувани от Европейската комисия, предаде кореспондентката на БНР в Брюксел Ангелина Пискова. Според..
Най-старият зимен курорт у нас – "Боровец", открива летния сезон на 28 юни, съобщава БТА. От тази дата ще работи и кабинковият лифт, който обаче няма да..
Село Делчево възстановява традицията за отбелязване на Еньовден с двудневна програма на 21 и 22 юни, съобщиха от Община Гоце Делчев. Събитията ще..