През т.г. страната ни очаква да получи първите 1,6 млрд. евро по Плана за възстановяване и устойчивост, съобщи пред БНР вицепремиерът и министър на финансите Асен Василев. Според него преговорите с Европейската комисия по плана не са лесни, но се очаква да получим одобрение до началото на април. Асен Василев каза още, че повишаването на минималната работна заплата на 710 лв. е заложено в проектобюджета от началото на април.
“За истината не трябва да се извинявам”. Така Асен Василев отговори на призивите на работодателите да получат извинението му заради думите, че част от тях са некомпетентни. “Ако погледнем продуктивността на труда, България е малко на 50% от средната в ЕС, докато нивото на заплащане е около 26% от средното в ЕС – т.е. производителността на труда значително изпреварва заплащането”, заяви министърът.
Впечатляващо авиошоу съпровожда култовия фестивал за хитове от 90-те години на ХХ век SPICE Musiс. То се изпълнява за първи път в рамките на тазгодишното издание по повод 20 години от създаването на държавно предприятие "Пристанищна инфраструктура"...
От 8 август цените на всички стоки в магазините трябва да са и в евро. Превалутирането трябва да бъде по курса 1.95583 лв. за 1 евро, определен от валутния борд и по който беше прието България да премине към европейската валута. С промените в Закона за..
В петък минималните температури ще са от 16° до 23°, в София – 16°. През деня ще е слънчево. Над планините ще има купеста облачност, с много малка вероятност за изолирани следобедни валежи. Вятърът ще бъде от североизток, слаб, по Черноморието след..
Министърът на външните работи Георг Георгиев прие делегация, представляваща Йорданската асоциация на завършилите български университети в състав д-р..
В нощта между 12 и 13 август небето над България ще поднесе едно от най-впечатляващите природни зрелища – пика на метеорния поток Персеиди. Очаква..
В сряда, 13 август, минималните температури ще са от 18 до 23°, в София – 18°. През деня ще е слънчево. Ще духа слаб, в Дунавската равнина и..