2602 са новите случаи на коронавирус в България за последното денонощие. 78% от новозаразените не са били ваксинирани. Положителни са над 17% от направените 15 061 теста, сочи порталът coronavirus.bg.
Регистрираните активно болни нарастват с 365 и са 239 320. В болници са постъпили 210 инфектирани. 86 на сто от тях не са били имунизирани. Хоспитализирани са 5730 пациенти. На интензивно лечение са 506 заразени.
За последните 24 часа са починали 39 души с установен Covid. 36 от починалите не са били ваксинирани. Излекуваните са 2198.
В неделния ден са поставени 1900 ваксини. Със завършен имунизационен цикъл са 1 993 529 души. С бустерна доза са 606 917 човека.
САЩ въведоха в действие санкциите срещу сръбската петролна компания След осем отлагания, от 9 октомври са в сила санкциите на САЩ срещу сръбската петролна компания НИС – "Нефтена индустрия Сърбия" , съобщи сръбското радио и телевизия (РТС)...
Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на азербайджанско-българската дружба" от Баку. Начело на организацията на етнически българи на брега на Каспийско..
Гнездящата популация на белия щъркел – една от най-обичаните птици у нас, се е увеличила с 33 процента през последните години, показват данните от международно преброяване, цитирано от БГНЕС. Според резултатите в страната ни са регистрирани..
В "България днес" на 10 октомври слушайте: 01:40 – Актуално от България и сънародниците по света 13:14 – По съседски – обзор на..
В събота , 11 октомври, през страната ще премине атмосферно смущение . Минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 10°. След нощните валежи..
Три нови електрически локомотива “Сименс Смартрон” влизат в експлоатация от днес, съобщи транспортният министър Гроздан Караджов. Два от тях ще..