Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Проф. Ива Христова: Вижда се краят на петата Covid вълна

Проф. Ива Христова
Снимка: БНТ

Случаите на коронавирус намаляват, вижда се краят на петата епидемична вълна, обяви пред бТВ проф. Ива Христова, директор на Националния център по заразни и паразитни болести. Според нея в края на февруари ще имаме под 2 хил. новозаразени дневно.

Новият подвариант на „Омикрон“ няма да промени тази картина”, категорична е тя. Ива Христова прогнозира, че от април Covid вълната ще е изчезнала и ни очакват месеци наред спокойствие. Не е ясно какво ще стане наесен, но при всички случаи “пандемията върви към затихване и превръщане в отделни ендемични гнезда на болестта”.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Балонената фиеста над Белоградчик ще продължи цял месец

От 19 септември в продължение на месец небето над Белоградчишките скали ще се изпълни с цветни балони и магия. Петото издание на " Балонена фиеста " обещава пет уикенда, три вида полети, както и десетки приключения на полянката "Панаирището" ,..

публикувано на 19.09.25 в 06:30

Пети неуспешен опит да бъде свален кабинетът на Росен Желязков

Правителството на Росен Желязков оцеля и при петия вот на недоверие, този път на тема “ Вътрешна сигурност и правосъдие ”. Със 133 гласа “против” от общо 234 народните представители от ГЕРБ-СДС, ДПС-Ново начало, БСП и ИТН спасиха кабинета . “За”..

публикувано на 18.09.25 в 17:07
Борислав Гуцанов

Децата ще подават сигнали за насилие от мобилния си телефон

Децата ще могат да подават сигнали, ако те или техни връстници станат жертва на насилие, чрез мобилното приложение CyberKidz Patrol , съобщи социалният министър Борислав Гуцанов. То ще бъде достъпно за сваляне в началото на октомври. Единствената..

публикувано на 18.09.25 в 14:28