Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Делегация начело със специален съветник в Държавния департамент пристига у нас

Снимка: bulgaria-embassy.org

Междуведомствена делегация на Съединените щати начело със специалния съветник в Държавния департамент Дерек Шоле ще посети страната ни през следващата седмица, съобщиха от американското външнополитическо ведомство. Дерек Шоле ще се срещне с членове на  правителството, за да продължи стратегическия диалог в областта на сигурността, енергетиката и върховенството на закона, започнал през януари 2020 г. Делегацията ще обсъди редица въпроси и ще се консултира със съюзниците от НАТО и партньори от ЕС относно руската агресия срещу Украйна. Освен София специалният съветник в американския Държавен департамент ще посети Букурещ и Брюксел.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Дарина Воденичарова

Ученичка от Пазарджик е сред финалистите на престижно състезание по дебати в Берлин

Дарина Воденичарова от Немската езикова гимназия "Бертолт Брехт" в Пазарджик е сред финалистите на едно от най-престижните състезания по дебатиране на немски език в Европа , съобщиха от българското посолство в Германия с публикация във фейсбук..

публикувано на 26.09.25 в 22:44

България днес - 26 септември 2025 г.

В "България днес" на 26 септември 2025г. слушайте: 06:30 Актуално от седмицата: Неизбежно ли е вдигането на данъците, за да се закърпи държавният бюджет? 19:54 "По съседски" – събития от Балканите 25:40 В Европейския ден на езиците..

публикувано на 26.09.25 в 19:00

Краят на седмицата ще е облачен с локални слаби валежи

В събота  минималните температури ще са от 8° до 13°, в София – 10°. През деня ще преобладава облачно време. На места в югозападните райони ще превали. Ще духа до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат от 16° до 21°, в..

публикувано на 26.09.25 в 18:08