Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България участва в конкурса „Европейско дърво на годината“

Дядо-Кольовото дърво, с. Студена, община Свиленград
Снимка: bepf-bg.org

Дървета от 16 страни участват в конкурса "Европейско дърво на годината 2022". Сред тях има и български претендент. Това е дървото, което хората избраха чрез онлайн гласуване в конкурса "Дърво с корен" - Дядо-Кольовото дърво при село Студена- около 350-годишен летен дъб. 
Европейският конкурс не търси най-красивите екземпляри, а дърветата с история - онези, които са пуснали корени в сърцата и живота на хората.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

За първи път в България се провежда международен конгрес на дантелиерите

В сърцето на Розовата долина, в подножието на Стара планина и Средна гора, за 26 път се провежда Празникът на калоферската дантела. Палитрата от събития е богата – гостите на двете подбалкански градчета, Карлово и Калофер, са свидетели на..

публикувано на 16.08.25 в 10:25

OPEN BUZLUDZHA събира хиляди под "чинията" на най-разпознаваемия монумент в България

Монументът на връх Бузлуджа – символ на социалистическата епоха в българската история и "звезда" сред любителите на dark туризма , за пореден път е сцена на фестивал с модерен дух и кауза. За пета година OPEN BUZLUDZHA предлага завладяващо..

публикувано на 16.08.25 в 09:05

На Петрова нива отбелязват 122 години от Илинденско-Преображенското въстание

В историческата местност Петрова нива в Странджа днес ще бъде отбелязана 122-годишнината от Илинденско-Преображенското въстание. Честването се провежда под патронажа на държавния глава и в събитието ще участва и президентът Румен Радев, съобщиха от..

публикувано на 16.08.25 в 07:10