Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България е сред страните значително увеличаващи вноса на руски газ

Снимка: Pixabay

България, Румъния и Турция са лидери в Европа по нарастване вноса на руски газ през 2021 г., сочи Федералната митническа служба на Русия, цитирана от ТАСС.

В предходната година Румъния е увеличила вноса на газ от "Газпром" повече от три пъти - до 2,795 млрд. куб. м, България 2,2 пъти - до 3,542 млрд. куб. м, а Турция почти два пъти - до 29,213 млрд. куб. м.

В останалите страни от ЕС вносът е нараснал между 26 и 16 %. Докато страни като Австрия, Франция, Гърция ограничават вноса от 36 до 4,7 %. Поради блокада по украински магистрален газопровод Словакия е намалила своя внос на руски газ 2,7 пъти.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Православни християни в Истанбул посрещнаха Великден в българската църква “Св. Стефан

Българският храм “Св. Стефан” на брега на Златния рог в Истанбул снощи преливаше от хора, дошли да посрещнат Христовото Възкресение. Точно в полунощ свещеници и миряни се поздравиха с “Христос воскресе!” и “Воистину воскресе!”. Богослужението в..

публикувано на 20.04.25 в 15:01

Пасхална вечерня за Второ Възкресение в катедралния храм “Света Неделя”

Патриарх Даниил отслужи богослужение за т.нар. Второ Възкресение Христово в софийския митрополитски катедрален храм “Св. Неделя”. На празничната литургия прозвучаха текстове от Евангелието на различни езици, с което се напомня, че благата вест е..

публикувано на 20.04.25 в 13:15

Председателят на НС, премиерът и президентът поздравиха българите за Възкресение Христово

“Днес, обединени от силата на вярата ни в изкупителната саможертва на Иисус Христос, отново празнуваме заедно и сме вдъхновени от Неговото Възкресение. Нека то ни помогне да творим добри дела!” С тези думи председателят на Народното събрание Наталия..

публикувано на 20.04.25 в 11:44