Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

9 българи са в неизвестност след пожар на ферибот в Йонийско море

| обновено на 18.02.22 в 19:05
Снимка: БГНЕС

От българското консулство в Солун и от посолството в Атина казаха за БНР, че на борда на ферибота "Юрофери Олимпия" в Йонийско море е имало 127 български граждани, но към настоящия момент няма информация за пострадали сред тях при пожара на плавателния съд.

Посолството ни в Атина е създало кризисен щаб, съобщиха от Министерството на външните работи.

Пожарът е избухнал през нощта на борда на ферибота с 237 пътници и 51 души екипаж. Всички пътници са били евакуирани с гръцки плавателни съдове.  

Инцидентът с плаващия под италиански флаг ферибот, е станал след отпътуването му от гръцкото пристанище Игуменица в посока Италия край о-в Корфу.  

В Генералното консулство в Солун е осигурено денонощно дежурство, като сънародниците ни могат да се свържат на следните телефони: +30 2310829210 105, +30 2310 869 510.
От Министерството на външните работи съобщиха за БНР, че 8 българи са в неизвестност след пожара, който избухна на ферибот, плаващ под италиански флаг в Йонийско море, близо до остров Корфу.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българинът използва умерено изкуствения интелект

Българското общество е на средно европейско равнище по потребление на генеративни AI приложения. Това показват данните от национално представително проучване, проведено от Агенция "Алфа Рисърч" в периода 7-14 юли 2025 г. сред хиляда пълнолетни..

публикувано на 29.07.25 в 17:26

Депутат пита защо не се използват българските самолети, оборудвани да гасят пожари

България не използва системата за гасене на пожари, която е придобила със закупуването на транспортните самолети "Спартан". Това става ясно от публикация на председателя на комисията по отбрана Христо Гаджев в социалната мрежа. Страната ни има..

публикувано на 29.07.25 в 13:09
Румен Радев и Жоел Мейер

В София удостоиха френския посланик Жоел Мейер с орден "Мадарски конник"

Президентът Румен Радев удостои с орден "Мадарски конник" първа степен посланика на Франция Жоел Мейер. Отличието му беше връчено на церемония в Гербовата зала в сградата на президентската институция. "Искам специално да благодаря на..

публикувано на 29.07.25 в 11:24