Вторник ще започне с минимални температури между 3° и 7°, за София около 3. През деня ще е облачно, на много места с валежи. С умерен до силен вятър ще нахлува студен въздух. С понижението на температурите след обяд в Предбалкана и по високите полета в Западна България дъждът ще премине в сняг. Максималните температури ще са от 4° в северозападните райони до 15° в югоизточните, за София до 5°. Има предупреждение за силен вятър в 15 от 28-те области в страната, очакват се и гръмотевици.
Над планините ще е облачно, дъждовно над 1500 м ще вали сняг. Значителни количества се очакват в Рило-Родопската област, Средна гора и Предбалкана. Максималната температура на височина 1200 м ще е до 5°, на 2000 м около минус 1°.
В сряда се очаква разкъсване на облачността и локални валежи.
Впечатляващо авиошоу съпровожда култовия фестивал за хитове от 90-те години на ХХ век SPICE Musiс. То се изпълнява за първи път в рамките на тазгодишното издание по повод 20 години от създаването на държавно предприятие "Пристанищна инфраструктура"...
От 8 август цените на всички стоки в магазините трябва да са и в евро. Превалутирането трябва да бъде по курса 1.95583 лв. за 1 евро, определен от валутния борд и по който беше прието България да премине към европейската валута. С промените в Закона за..
В петък минималните температури ще са от 16° до 23°, в София – 16°. През деня ще е слънчево. Над планините ще има купеста облачност, с много малка вероятност за изолирани следобедни валежи. Вятърът ще бъде от североизток, слаб, по Черноморието след..
Решение за работа, която никой не желае да работи предлагат двама млади български изобретатели. Роденият в Катар Грегори Леон Фури и Мартин Георгиев от..
Силното земетресение, с магнитуд над 6 по Рихтер, което разтърси в неделя, в 19,53 ч., Западна Турция беше усетено почти в цяла България. Дежурният..
При строително-ремонтни дейности на Северната сграда (откъм ул. "Оборище") на Националната художествена академия в София е намерен античен тегулен гроб –..