Новите случаи на Covid-19 за денонощието са 4845. Според данните на Единния информационен портал 15,8 % от направените 30 634 тестове са положителни. Намалява броят на хората с активна инфекция в момента - те вече са малко под 240 хиляди. Хоспитализираните са 5145, от които 549 в интензивни отделения. Новопостъпилите са 797, като 86,07% от тях не са ваксинирани. Починалите за последните 24 часа са 143души, а 90,91% от тях не са били ваксинирани. 10197 пациенти са отчетени като излекувани.
Най-много нови случаи има в София – 992, Варна – 599, Пловдив – 441 и Стара Загора - 290.
Имунизираните през последното денонощие са 3870. Хората със завършен ваксинационен цикъл у нас са вече 2 038 507души, а с три дози са 674 115.По повод 125 години от смъртта на Капитан Петко войвода на 7 февруари в Тополовград откриват паметна плоча с лика му, съобщи БТА. Тя е дарена на общината от Наско Гелимачев и е монтирана на постамент в централната градска част.
В брой 37 на предаването слушайте: Програми за студентски обмен свързват Великотърновския университет с българските неделните училища зад граница – разговор на Гергана Манчева с доц. д-р Анна Иванова, заместник-ректор на Великотърновския..
Комисията по отбрана подкрепи закупуването на комуникационните системи Link 22 за новите български военни кораби. Сделката за над 1,35 млн. евро влиза за одобрение в парламента при неприет бюджет за 2025 г. Министърът на отбраната увери, че пари за..
От 10 до 22 февруари в районите на Учебен център „Црънча“, на Национален военен учебен комплекс „Чаралица“, в 22-ра авиобаза в Безмер и във..
Екип от 12 български ученици от 11-и клас, ръководен от Елица Павлова, спечели първо място сред участници от цял свят в престижния конкурс за..
България се представя на Lisbon Food Affair (LFA) – най-големия хранителен панаир в Португалия, който отвори врати днес и ще продължи до 12 февруари..