Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Конфликтът в Украйна

Пристигнаха първите автобуси с бежанци от Украйна

Снимка: Румен Сарандев

56 български и украински граждани вече са на българска територия. Те са влезли в България около 08:00 часа тази сутрин през граничния пункт с Румъния при Дуранкулак. Двата автобуса, организирани от Министерството на външните работи, са тръгнали от Одеса около 15:00 часа вчера. Натоварен трафик, гранични проверки и избор на по-безопасен маршрут са сред причините за забавянето им.


Днес България организира евакуация на българи от Киев, но е предвиден транспорт и за още наши сънародници от Одеса, съобщи заместник-министърът на транспорта Владимир Върбанов.

Цяла нощ не е спрял потокът от украинци, влизащи в Европейския съюз през границата на родината им с Румъния, информира пратеникът на БНР Ася Пенчева и допълва, че преминаването става без ограничения за документи, без визи и PCR-тестове. 

Снимки: Румен Сарандев

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Асоциацията на българските училища в чужбина отбелязва 18 години от създаването си

Асоциацията на българските училища в чужбина отбелязва днес 18 години от своето основаване. "Благодарим на учредителите, чието вдъхновение и упоритост положиха основите на нашата общност, и на всички, които през годините продължиха да градят и развиват..

публикувано на 15.08.25 в 17:02

Ансамбъл "Отец Паисий" от Пенсилвания с концерт за 70-ата си годишнина в Питсбърг

Българският танцов ансамбъл "Отец Паисий” към Българо-македонския национален, образователен и културен център (BMNECC) в Питсбърг, Пенсилвания, ще отбележи с представление своята 70-годишнина през септември, предаде БТА. Събитието ще се състои на 13..

публикувано на 15.08.25 в 14:35
Снимка: Народна библиотека „Христо Ботев“ - Босилеград

В Босилеград обявиха фотоконкурс за младежи - "Чета, летувам, мечтая"

Народната библиотека "Христо Ботев" в Босилеград обяви началото на летния фотоконкурс "Чета, летувам, мечтая", насочен към всички деца и младежи до 17-годишна възраст, които са членове на библиотеката.  Идеята е да се съчетаят любовта към книгите,..

публикувано на 15.08.25 в 12:59