Тази сутрин всички български граждани, заявили желание за евакуация от Киев и околностите, са били уведомени за възможност за екстрена евакуация. Това заяви министърът на външните работи Теодора Генчовска на брифинг в МВнР.
Към момента четири автобуса и всички автомобили на мисията ни в Киев се придвижват към украинската граница. Пътуващите са около 200 души – граждани на България, Украйна, САЩ, Северна Македония и Грузия, както и цялата ни дипломатическа мисия.
Редовната автобусна линия Одеса – Варна продължава да работи.
Генчовска съобщи, че и в Москва има 58 души, които желаят да бъдат евакуирани. Посолството е в контакт с тях и се организира сухопътен транспорт.
Григор Димитров е номиниран за наградата "Стефан Едберг" за спортсменство през сезона в най-високото ниво на мъжкия тенис - АТР. Към победителите от последните три години в наградата "Стефан Едберг" за спортсменство – Григор Димитров (2024), Карлос..
В рамките на разследване, водено от Европейската прокуратура в София, Главна дирекция "Национална полиция" е извършила няколко претърсвания и изземвания през тази седмица по подозрение за измами с евросубсидии за земеделие, предаде БТА, позовавайки се на..
Делът на чуждестранните студенти в България за последното десетилетие е нараснал над два пъти. През 2013 г. те са били близо 4% до 9 на сто от действащите студенти през 2025 г. Това сочи годишният Рейтинг на висшите училища в страната. За поредна година..
В сряда минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и..
Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен..
Увеличението на минималната работна заплата се подкрепя от 54,1% от българите. Една трета от анкетираните смятат, че МРЗ трябва да бъде равна на заплатата за..