Започва процес за интегрирането на децата от Украйна в образователната ни система, обяви пред Нова тв министърът на образованието Николай Денков. Той обясни, че те ще посещават училище или детска градина едва след като родителите им получат статут на бежанци. За да се улесни процедурата, пристигналите от Украйна могат още сега да подадат молба децата им да бъдат включени в образователния процес. За целта от ведомството са изпратили до всички училища и регионални управления по образованието образец на молби.
“Тези от децата, които имат двойно гражданство и един родител българин, директно могат да влязат в училище”, каза още министърът. Той информира също, че се обсъжда намаление на таксите на обучаващите се у нас над 1000 украински студенти и отпадане на наема им за общежитие.
До полунощ все още на отделни места в планинските райони ще има краткотрайни валежи. През втората половина от нощта над по-голямата част от страната ще е предимно ясно. В сутрешните часове в неделя на отделни места в равнините и котловините ще се..
Бъдните поколения трябва да знаят, че е имало периоди, в които човешките права и достойнство не са стрували нищо. Това подчерта на годишното поклонение в памет на жертвите на тоталитарния комунистически режим в концлагера "Белене" министърът на..
Президентът Румен Радев, който присъства на Националния събор на овцевъдите до Петропавловския манастир край Лясковец, поздрави протестиращите днес в различни градове на страната с искане референдум за еврото и за запазване на българския лев, предаде..
В "България днес" на 30 май слушайте:..
Хиляди се събраха в центъра на София, за да се обявят в защита на българския лев. Подобни протести се провеждат и в други градове на страната...
Над 2200 деца от цяла България, Босна и Херцеговина, Косово, Молдова, Република Северна Македония, Сърбия, Черна гора и Украйна участват в 22-рия..