Слушайте!
Audio Player
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Андрей Гюров: "Лукойл" пренастройва мощностите си за работа с неруски петрол

Андрей Гюров
Снимка: БГНЕС

Правителството подготвя план за подсигуряване на ресурс от горива, изхождайки от най-тежкия сценарий за войната в Украйна, съобщи за БНР председателят на парламентарната група на “Продължаваме промяната” Андрей Гюров. “Имаме подсигурени доставки с танкери на базата на "Лукойл" - там мощностите се пренастройват да работят с неруски петрол”, поясни той. Освен това се работи по изграждането на връзката с Гърция и осигуряването на допълнителни доставки на газ през други две точки.

В момента проблем с количествата на горивата у нас няма, заяви пред Нова тв енергийният министър Александър Николов. Според него в средносрочен и дългосрочен план е възможно цената на горивата да надскочи 3 лв. за литър. Ако обаче бъде прекратена войната в Украйна, това няма да се случи. Таван на цената на горивата не е мярка, която се обсъжда, добави министърът.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Най-рано религия ще се изучава в училищата през 2026/2027 г.

Изучаването на предмета "Добродетели и религии" в българските училища беше обсъждано над 5 часа на дискусия организирана от Министерството на образованието в Националния дворец на културата. Религиите ще се изучават в културологичен и исторически..

публикувано на 25.04.25 в 12:34

До 11 юни може да се кандидатства по програмата за трансгранично сътрудничество България – Сърбия

Условията за финансиране на проекти по първия приоритет на програмата за трансгранично сътрудничество между България и Сърбия бяха представени на информационен ден в Кюстендил. Представителите на малки и средни предприятия от областите Видин, Монтана,..

публикувано на 25.04.25 в 12:32
Росен Желязков

Премиерът не иска обвързване на казуса Рудозем – Ксанти с цялостните гръцко-български отношения

"Ще настояваме пътят Рудозем - Ксанти да се отвори за експлоатация най-късно следващата година", заяви в Чепеларе премиерът Росен Желязков. Той уточни, че от българска страна са готови и пунктът, и пътят, като се очаква от гръцка страна да се даде зелена..

публикувано на 25.04.25 в 10:36