Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

За месец двойно са намалели тестваните за Covid

Снимка: БГНЕС

515 са новите случаи на коронавирус в страната за последните 24 часа. Над 68% от новозаразените не са имунизирани. Положителни са 9,5% от направените 5423 теста, сочи порталът coronavirus.bg


Хоспитализирани са 3172 пациенти. 413 са на интензивно лечение. В болници са приети 77 инфектирани, 82 на сто от тях не са имунизирани.

За денонощието са починали 21 души с установен Covid и всичките не са били ваксинирани. Излекуваните са 868. В неделя са поставени 350 ваксини.

За месец двойно намаляват направените тестове за коронавирус. 75 на 10 000 души са заразените с грип или остри респираторни заболявания в края на февруари. През 2021 г. по същото време са били 57 на 10 000. Най-боледуващи са децата до 14 години.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Очаква ни зимно слънце в края на седмицата, по морето ще има силно вълнение

В петък  минималните температури ще бъдат между минус 7 и минус 2°, в София - около минус 3°. Над по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево. Значителна облачност ще има над югозападните райони, Източния Предбалкан и по крайбрежието на..

публикувано на 06.02.25 в 18:30

Българският патриарх Даниил се срещна с външния министър Георг Георгиев

Днес Светейшият Български патриарх Даниил се срещна с министъра на външните работи Георг Георгиев. В съобщение на сайта на Българската патриаршия се посочва, че един от поводите за приема е освещаването на новия български храм в Лондон в края на..

публикувано на 06.02.25 в 18:11

В Тополовград поставят паметна плоча на Капитан Петко Войвода

По повод 125 години от смъртта на Капитан Петко войвода на 7 февруари в Тополовград откриват паметна плоча с лика му, съобщи БТА. Тя е дарена на общината от Наско Гелимачев и е монтирана на постамент в централната градска част.

публикувано на 06.02.25 в 17:20