Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българите в Сърбия отново могат да идват да се лекуват в София

Снимка: ВМА

След 2 години прекъсване заради пандемията от Covid на хората от българското национално малцинство в Сърбия отново се оказва специализирана медицинска помощ във Военномедицинска академия в София, съобщи българският посланик в Сърбия Петко Дойков. 

Нуждаещите се от специализирана медицинска помощ от Босилеградско могат да се обърнат към Културно информационния център в града за съдействие. Българите от други части на Сърбия ще могат да се възползват, чрез генералното консулство в Ниш и българското посолство в Белград. Представителствата актуализират списъка с имената на нуждаещите се и го изпращат в София, след което може да се организира пътуването за преглед и лечение при спазване изискванията на ЕС за ковид сертификати.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Крачка напред към програмата за подпомагане на желаещи да се установят в България

Агенцията по заетостта кандидатства по програма "Развитие на човешките ресурси" по мярката "Избирам България" , като целта е да се създадат условия и стимули за трайно установяване в България на българи, живеещи в чужбина, хора с български произход и..

публикувано на 08.08.25 в 17:02

За младите български таланти по света в конкурсите на ИАБЧ през 2025 година

Това е една съвременна поп-песен за българския език и за всичко, което той докосва в душите и сърцата на българчетата, които живеят в чужбина – пояснява Янета Димитрова и допълва: " Това е нещото, което ни държи да бъдем българи. Освен..

публикувано на 08.08.25 в 13:15

Награждават победителите в три конкурса за българите по света

В Двореца на децата в София, днес от 13:30 ч., Изпълнителната агенция за българите в чужбина (ИАБЧ) ще проведе тържествена церемония по награждаване на победителите в три традиционни международни конкурса за деца и младежи от българската диаспора . Това..

публикувано на 07.08.25 в 07:05