Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

Корнелия Нинова: Няма пряка заплаха, защо идват натовски самолети да ни пазят?

Корнелия Нинова от БСП
Снимка: БГНЕС

Европа и партньорите в управленската коалиция започват да се доближават до позицията на БСП за санкциите спрямо Русия, каза пред БНТ икономическият министър Корнелия Нинова. По думите й, започва отрезвяване по отношение на тези хард санкции, които са удар за икономиката и са вредни за България, Европа и света. “Самият премиер Кирил Петков каза, че ние няма да подкрепим санкции, ако страната ни не може да ги понесе”, добави тя. Що се отнася до изтребителите от Нидерландия, които да охраняват въздушното ни пространство, Корнелия Нинова попита: “Няма пряка заплаха, защо да идват натовски сили и самолети да ни пазят?”. Министърът повтори категоричната позиция на партията си срещу износа на оръжия за Украйна. “Решението на конфликта е в преговори, а не е във военни действия”, подчерта тя.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Жълт код за вятър има в 16 области на изток и югозапад, на запад и ще вали

В сряда  минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и Горнотракийската низина ще се задържи тихо и мъгливо. През деня над западната половина от страната ще е..

публикувано на 25.11.25 в 18:30

Над 86% от хората смятат, че растежът на заплатите през 2025 г. не е достатъчен

Увеличението на минималната работна заплата се подкрепя от 54,1% от българите. Една трета от анкетираните смятат, че МРЗ трябва да бъде равна на заплатата за издръжка. Това сочат резултатите от представително проучване на агенция "Мяра", поръчано от..

публикувано на 25.11.25 в 13:07
Тодор Чобанов

България очаква да й бъдат върнати над 2700 антики от чужбина

Около 90% от антиките, заловени по време на международна операция срещу мрежа за трафик на културни ценности, ще бъдат върнати в България. Това заяви пред "Нова телевизия" зам.-министърът на културата Тодор Чобанов. България е координирала мащабна..

публикувано на 25.11.25 в 10:11