Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Излекуваните от Covid са повече от новозаразените

Снимка: ЕПА/БГНЕС

2393 са новите случаи на коронавирус в страната за последните 24 часа. Над 70% от новозаразените не са имунизирани. Положителни са 13,1% от направените 18 262 теста, сочи порталът coronavirus.bg.

Регистрираните активно болни намаляват с 901 до 195 420. Новоприети в болници са 248 инфектирани. Над 80 на сто от тях не са имунизирани. Хоспитализирани намаляват с 243-ма до 2349 пациенти. На интензивно лечение са 288 заразени.

През денонощието са починали 34 души с установен Covid. 31 от починалите не са били ваксинирани. Излекуваните са 3260 души.

Във вторник са поставени 2327 ваксини. Със завършен имунизационен цикъл са 2 054 562 души, 705 600 имат бустерни дози.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Събитие в Софийския университет ни "потапя" в културното наследство на Азербайджан

Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на азербайджанско-българската дружба" от Баку. Начело на организацията на етнически българи на брега на Каспийско..

публикувано на 09.10.25 в 20:35

Популацията на белия щъркел се е увеличила с една трета

Гнездящата популация на белия щъркел – една от най-обичаните птици у нас, се е увеличила с 33 процента през последните години, показват данните от международно преброяване, цитирано от БГНЕС. Според резултатите в страната ни са регистрирани..

публикувано на 09.10.25 в 19:55
Изгрев във Варна

В петък – променлива облачност и есенни температури

В петък , 10 октомври, минималните температури ще са от 5 до 11°, в София – 7°.  През деня облачността над страната ще е променлива, на места по-често до предимно слънчево. По-значителна ще е облачността над планинските райони и над западната..

публикувано на 09.10.25 в 18:35