Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Дневните температури пак се понижават

Снимка: БГНЕС

През нощта от североизток облачността ще се разкъсва и намалява, над повечето райони до предимно ясно. Ще духа слаб, в Източна България умерен вятър от север-североизток. Минималните температури ще бъдат между минус 6° и минус 1°, в София около минус 4°. 

Утре, 18 март, облачността ще е разкъсана, над планинските и източните райони по-често значителна и на отделни места там ще прехвърча слаб сняг. Ще духа до умерен, в Източна България временно силен вятър от север-североизток. Максималните температури ще бъдат между 2° и 7°, в София около 3°. 

Над планините облачността ще е по-често значителна, на места със слаби валежи от сняг. Ще духа умерен, по билата силен северен вятър. Максимална температура на височина 1200 метра около минус 2°, на 2000 метра – около минус 7°. 

   




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 14 февруари 2025 г.

На 14 февруари в "България днес" сме на празнична вълна. Почитаме и Трифоновден, и деня на Св. Валентин, и деня на археолога. В аванс поглеждаме и към 89-ия рожден ден на Радио България. И още…. Водещ е Красимир Мартинов.  02:00 - Актуална..

публикувано на 14.02.25 в 19:00

В почивните дни – температурите се понижават, възможно е да превали

В събота , 15 февруари, ще бъде предимно облачно, но ще е почти без валежи. Временни разкъсвания и намаления на облачността ще има в Горнотракийската низина. Ще духа слаб, в Източна България – до умерен вятър от изток-североизток. Минималните..

публикувано на 14.02.25 в 18:10

В Източните Родопи се сформира нова двойка черни лешояди

Мъжки черен лешояд, освободен в рамките на реинтродукцията на вида, е успял да намери спътница в живота си, която вероятно произхожда от колонията на черните лешояди в Националния парк "Дадя" в Гърция. Новата двойка е забелязана в Източните..

публикувано на 14.02.25 в 16:20