Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

БЧК продължава да набира пари и дарения за нуждаещите се украинци

Снимка: Facebook /БЧК

Всеки предоставил подслон на чужденци включително и на украински граждани, е длъжен в 3 дневен срок да уведоми група "Миграция" или съответното управление на вътрешно министерство по местоживеене. Представят се  документите за самоличност, документа за задгранично пътуване на чужденеца или документа за влизане в България. Попълва се адресна карта.

До момента Българския червен кръст - БЧК е събрал над 2 700 000 лв (1 350 000 евро) за пострадалите в Украйна. От БЧК напомниха, че материални дарения се събират в центровете на организацията в цялата страна. Парични средства могат да се дарят , чрез изпращане на SMS- на стойност 1 лев на номер 1466, както и по банковата сметка, качена на страницата на организацията.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Софийският университет пое председателството на алианса "Transform4Europe"

На церемония в университета “Витаутас Магнус“ в литовския град Каунас, ректорът на Софийския университет "Св. Климент Охридски", проф. Георги Вълчев, прие ротационното председателство на международния университетски алианс "Transform4Europe"..

публикувано на 23.10.25 в 10:25

Възможни са слаби валежи в Южна България, затоплянето продължава

В четвъртък , 23 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, по Черноморието 13-16°, в София – 7°. Сутринта на места в низините и котловините видимостта ще е намалена заради мъгла или ниска облачност. През деня облачността над страната ще е..

публикувано на 22.10.25 в 19:16

Младите лекари ще получат желаното увеличение на заплатите си

На ниво коалиция сме взели решение представените искания на младите лекари като нива на възнаграждения да бъдат удовлетворени, заяви на заседание на парламентарната здравна комисия нейният председател Костадин Ангелов, предаде репортерът на БНР..

публикувано на 22.10.25 в 16:33