Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Бургас работят четири пункта за временни удостоверения на украински бежанци

В Бургас мобилен екип на Агенцията за бежанците започна регистрация на търсещите подслон у нас украински бежанци - 5 март 2022 г.
Снимка: БГНЕС

От 21 март, в Бургас започват работа четири пункта за издаване на удостоверения за временна закрила на украински граждани. Те се намират в сградата на Морската гара в Бургас, където се намира Областният кризисен център. Пунктовете ще се обслужват от полицейски служители и ще подпомагат дейността на Държавната агенция за бежанците, съобщава  областната дирекция на МВР. До края на седмицата поетапно

ще бъдат разкрити подобни пунктове и в полицейските управления в Несебър, Поморие, Созопол и Приморско. При необходимост, ОД на МВР-Бургас има готовност да разкрие пунктове и в останалите общини в областта

Областният кризисен център в Морската гара в Бургас работи от 9:00 до 18:00 часа всеки ден.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В магазините официално влиза в сила отбелязването на цените и в евро

От 8 август цените на всички стоки в магазините трябва да са и в евро. Превалутирането трябва да бъде по курса 1.95583 лв. за 1 евро, определен от валутния борд и по който беше прието България да премине към европейската валута. С промените в Закона за..

публикувано на 08.08.25 в 07:15

Ще е горещо, над планините ще има облаци, но ще остане без валежи

В петък  минималните температури ще са от 16° до 23°, в София – 16°. През деня ще е слънчево. Над планините ще има купеста облачност, с много малка вероятност за изолирани следобедни валежи. Вятърът ще бъде от североизток, слаб, по Черноморието след..

публикувано на 07.08.25 в 18:35

Форум търси решения за съхранение на биоразнообразието в района на Атанасовско езеро

Регионална библиотека "Пейо К. Яворов" в Бургас е домакин на форум "Бургас - пресечно място на индустриално наследство, екологична чувствителност и културен потенциал", съобщиха организаторите от екипа на Българска фондация "Биоразнообразие", в..

публикувано на 07.08.25 в 15:53