Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кирил Петков за равносметката от първите 100 дни:

Промяната идва, макар и с по-бавни крачки

Снимка: БГНЕС-архив

По повод стотния ден от встъпването си в длъжност премиерът Кирил Петков направи обръщение към българските граждани. “В деня, в който се заклехме, КЕВР предложи огромно увеличение на цената на газа и тока, а цените на електроенергията на световните пазари започнаха да се покачват”, започна той. Министър-председателят изтъкна, че вече 100 дни кабинетът задържа цените на тока за битовите потребители на нивата от лятото на м.г., а през април ще продължи огромна финансова подкрепа за бизнеса с нов по-висок таван.  

В своята равносметка Кирил Петков акцентира и върху овладяването на Covid кризата, осигуряването на помощна бягащите от войната в Украйна и приключването на техническите въпроси относно Плана за възстановяване и устойчивост.  

В сферата на корупцията борбата е трудна - реално ние нямаме работеща прокуратура и стъпките са по-бавни”, заяви още премиерът. Той посочи и силната съпротива, която правителството среща в работата си в името на обществения интерес. “Радваме се, че промяната идва, макар и с по-малки крачки, отколкото ни се иска, но в правилната посока”, заключи Кирил Петков.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В БНР връчват първите национални награди “Тийн тайм”

Първите национални награди "Тийн тайм" ще бъдат връчени тази вечер в Първо студио на Българското национално радио. Кампанията е инициирана от едноименното предаване на програма "Христо Ботев" на БНР и се осъществява с подкрепата на Регионалния Център..

публикувано на 17.10.25 в 07:00

Времето остава облачно, следобед в петък ще завали в Западна България

В петък , 17 октомври,   минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 7°. В сутрешните часове на места в Дунавската равнина и западната част от Горнотракийската низина ще има мъгла или ниска облачност. През деня над по-голямата част от..

публикувано на 16.10.25 в 18:15

България участва в Международния панаир на книгата във Франкфурт

Министърът на културата Мариан Бачев откри българския щанд в 77-ия Международен панаир на книгата във Франкфурт.  “От средновековните ръкописи, положили основите на нашата писмена култура, до съвременните гласове, които днес разговарят с глобалния..

публикувано на 16.10.25 в 13:45