Седемдесет на сто от 233-ма служители в центровете за спешна медицинска помощ в страната са ваксинирани срещу Covid-19 – показват резултати от анонимно проучване. Анкетата е проведена между 24 февруари 2022 г. и 17 март 2022 г., вкл., във връзка с организирани от Министерството на здравеопазването ежеседмични дискусии на тема „Ваксините и ваксинацията срещу Covid-19“.
Сред запитаните 144 са медицински (33 лекари, 60 медицински сестри и 51 фелдшери), а 89 немедицински специалисти (12 парамедици и 77 шофьори на линейки). От лекарите 85% са ваксинирани срещу Covid-19, а 58% имат и поставена бустерна доза. При фелдшерите - 76% посочват, че са ваксинирани, а при медицинските сестри този процент е 60.
МВР се справя добре. Отчита се ръст на заловените наркотици и трафиканти на хора по шенгенските граници. Това каза при представянето на получени нови 52 микробуса за "Гранична полиция" министърът на вътрешните работи Даниел Митов в отговор на..
Христо Стоичков е новият специален посланик на Световната организация по туризъм към ООН. Това стана ясно на официална среща в Министерския съвет между премиера Росен Желязков, министъра на туризма Мирослав Боршош, генералния секретар на..
Положението със свободата в света се влошава, а авторитаризмът се засилва, посочва годишната класация на неправителствената организация "Фрийдъм хаус", следяща състоянието на демокрацията по света. Страните в доклада са разделени в 3 категории:..
Днес от 16:00 часа в Галерията на открито в Градската градина на София се открива документалната изложба "Възкресение на Свободата". Изложбата е посветена..
Няма да има ново броене на бюлетините от последните парламентарни избори от октомври 2024 г. Централната избирателна комисия се събра днес на заседание,..
В брой 40 на предаването ви предлагаме : Във вълшебния свят на "Вазовчетата" и българския език във Франция – интервю с Янета Димитрова,..