Филмът, който българската публика чакаше с огромно нетърпение се нарича „Петя на моята Петя“. Той е на екран от началото на годината и продължава да привлича зрителски интерес не само в страната, но и зад граница. Посветен е на талантливата поетеса Петя Дубарова, която въпреки че напуска този свят едва на 17 години, продължава да вълнува поколения млади българи.
Поредното признание за филма, вдъхновен от живота на талантливата Петя, дойде от фестивала „Франкофилм“, проведен в Рим. Там българската игрална продукция спечели наградата на публиката.
В официалната селекция за фестивала са участвали 18 филма от различни страни, а в нея „Петя на моята Петя“ е бил единственият от България. В момента лентата е на световно турне сред българските общности в чужбина – Кьолн, Хамбург, Мадрид и Малага.
На 11 септември Националният филхармоничен оркестър и неговият главен диригент откриват сезон 2025/2026 с два абсолютни класически хита: Концерт за пиано и оркестър №1 и Симфония №4 на Пьотр Илич Чайковски – един от най-обичаните класици на всички..
На 3 октомври в столичната зала "България" ще се проведе грандиозен благотворителен гала-концерт и спектакъл Esperanza for Life ("Надежда за живот"), организиран от международната фондация на родената у нас принцеса Теодора фон Ауерсперг. Събитието..
Малки и големи жители и гости на София могат да станат част от литературния живот на столицата, да се срещнат със света на книгите и да открият нови автори и вдъхновения в рамките на популярно литературно събитие, организирано от Асоциация "Българска..
На 3 октомври в столичната зала "България" ще се проведе грандиозен благотворителен гала-концерт и спектакъл Esperanza for Life ("Надежда за живот"),..
На 11 септември Националният филхармоничен оркестър и неговият главен диригент откриват сезон 2025/2026 с два абсолютни класически хита: Концерт за..