Двукратните европейски шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева се класираха за четвъртфиналите на турнира по бадминтон от сериите Супер 300 в Базел (Швейцария) с награден фонд 180 хиляди долара.
Българките победиха с лекота Кейт Фрост и Моя Райън от Ирландия с 21:6, 21:8 след 21 минути игра.
В следващия кръг Габриела и Стефани очакват датска или германска двойка.
Чуждестранните студенти в България предпочитат да се обучават в Медицинските университети в София, Пловдив, Варна и Плевен, както и в Софийския университет "Св. Климент Охридски" . През академичната 2024/2025 година броят на чуждестранните студенти в..
Богата програма с кинопрожекции и огнено шоу, по случай Международния ден на младежта , подготвя Община Варна. Събитията ще се проведат на 12 август от 16:00 до 23:00 ч. на входа на Морската градина . В рамките на предвидената празнична програма ще..
До 29 август 2025 г. варненци и гости на черноморския град могат да посетят пътуващата изложба "Следи от изчезване" в местния Природонаучен музей. Изложбата е част от кампания, посветена на опазването на редки и застрашени животински видове в България...
Силното земетресение, с магнитуд над 6 по Рихтер, което разтърси в неделя, в 19,53 ч., Западна Турция беше усетено почти в цяла България. Дежурният..
В "България днес" на 11 август слушайте: 04:56 Актуално от българските общности по света 15:50 Съвременното лице на един древен град – как..
При строително-ремонтни дейности на Северната сграда (откъм ул. "Оборище") на Националната художествена академия в София е намерен античен тегулен гроб –..