С шествие-поклонение до каменната кариера, където е бил концентрационният лагер „Слънчев бряг“ край Ловеч, и панихида днес ще бъде почетена паметта на жертвите на комунистическия терор. Лагерът на смъртта „Слънчев бряг“ е създаден след закриването на този в Белене и е съществувал от 1959 до 1962 г. На каменната кариера край Ловеч без съд и присъда са избити десетки противници на комунистическия режим, а други умират от непосилен труд, лишения и изтезания. „Това е една от най-трагичните страници от българската история и ние трябва да я помним, да не я забравяме и да си вадим поуките от нея. Жертвите трябва да бъдат помнени и почитани”, заяви председателят на ловешката организация на СДС Георги Митев, чиято партията е организатор на събитието.
Кметът Васил Терзиев, заедно с председателя на СОС Цветомир Петров, а също и общински съветници от ПП-ДБ предлагат драстично поскъпване на паркирането в центъра на София с мотива, че предложенията са резултат от анкета сред 22 230 души..
Брой 65 на предаването е посветен на българите в Молдова. Ще чуете: България е там, където се говори и мисли на български – репортаж от награждаването на лауреатите в Конкурса за есе на БНР сред младежи от Украйна и Молдова За..
От началото на годината са регистрирани 168 огнища на шарка по овцете, като най-много са тези в област Пловдив. Стара Загора, Хасково, Пазарджик, Сливен, Бургас и Кърджали също са засегнати, но там има доста по-малко огнища. Пред..
Старата българска столица Велико Търново е домакин на първия по рода си Национален био фест 2025 от 26 до 28 септември. Мащабното изложение на..
В "България днес" на 26 септември 2025г. слушайте: 06:30 Актуално от седмицата: Неизбежно ли е вдигането на данъците, за да се закърпи..
Дарина Воденичарова от Немската езикова гимназия "Бертолт Брехт" в Пазарджик е сред финалистите на едно от най-престижните състезания по дебатиране..