Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Илияна Йотова: Има тенденция българската прокуратура да бъде заменена с европейската

Снимка: архив

“От два дни като че ли има едно движение българската прокуратура да бъде заменена с европейската - виждате от снощи съобщението на Европейската прокуратура да работи по-тясно с българското правителство, което не е добре“, каза вицепрезидентът Илияна Йотова след поклонение в София за Деня на Тракия. Тя се позова на информацията, че Европейската прокуратура разследва девет български компании, заподозрени в измами с цел получаването на средства от ЕС. Илияна Йотова определи като “тежка диагноза” факта, че няма пресечни точки в работата на МВР и на прокуратурата, визирайки арестите на бившия премиер Бойко Борисов, неговия пиар Севделина Арнаудова и бившия финансов министър Владислав Горанов.

Що се отнася до решението Европейската комисия да преговаря с “Газпром” от името на всички страни членки, вицепрезидентът коментира, че идеята за общи доставки на природен газ за Европа е от 2014 г., когато Русия анексира Крим. Илияна Йотова каза още, че е доволна от първите сто дни на правителството и не вижда пропукване в коалицията.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Експонатите в Националния военноисторически музей "оживяват" за празника на Българската армия

Само на 6 май - Ден на храбростта и празник на Българската армия , Националният военноисторически музей предоставя възможност на своите гости да влязат в три от машините от външната си експозиция. "Това не става всеки ден, а само при специални поводи!"..

публикувано на 04.05.25 в 08:10

Пролетно и слънчево, с краткотрайни валежи

През нощта , ще преобладава ясно и почти тихо време, с разкъсана висока облачност над западната част от страната. Минималните температури ще бъдат между 6° и 11°, в София - около 6°. В неделя ще преобладава слънчево време. Около и след..

публикувано на 03.05.25 в 18:30

Български ученици се завърнаха с два сребърни медала от Европейска олимпиада по експериментални науки

Българските ученически отбори, участвали в Европейската олимпиада по експериментални науки EOES 2025 в Загреб се завърнаха с два сребърни медала, съобщи МОН. В състезанието, което се проведе от 26 април до 3 май 2025 г се включиха 48 отбора от 23..

публикувано на 03.05.25 в 17:31