Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Новозаразените с Covid надвишават броя на излекуваните

Снимка: архив

704 са новите случаи на коронавирус в България за последните 24 часа. 68,7% от новозаразените не са ваксинирани. Положителни са 9,5% от направените 7385 теста, сочи порталът coronavirus.bg.

Активно болните са 189 422. Хоспитализирани са 2045 пациенти. 241 са на интензивно лечение. В болници са постъпили 83-ма инфектирани. 84,3% от тях не са имунизирани.

4-ма души с установен Covid са починали през денонощието. Трима от тях не са били ваксинирани. Илекувани са 482 души. В събота са поставени 512 ваксини. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Бялото братство посреща Божествената Нова година

Последователите на духовния учител Беинса Дуно (Петър Дънов), известни като Бялото братство, посрещат на Седемте рилски езера Божествената Нова година на 19 август – Преображение Господне по стар стил. "Това централно събитие в християнството е свързано..

публикувано на 19.08.25 в 07:05

Краткотрайни валежи с гръмотевици и леко захлаждане

През нощта  над по-голямата част от страната облачността ще е значителна и на места, главно в Централна България, ще има валежи от дъжд с гръмотевици. Ще духа слаб вятър от запад-северозапад, в източните райони – от североизток. Във вторник..

публикувано на 18.08.25 в 19:05

Променят се правилата за издаване на туристически визи за САЩ

От 2 септември Държавният департамент на САЩ въвежда промени в критериите за освобождаване от интервю при кандидатстване за туристическа виза (B1/B2), съобщиха във Фейсбук от посолството на САЩ в София. Според новите правилa,  повечето кандидати -..

публикувано на 18.08.25 в 16:37