Ограниченията за достъп до терминалите на летище София за хора, които не са пътници или персонал, отпадат на 28.03.2022 г. Забраните бяха част от мерките срещу Covid пандемията. Изпращачите трябваше да се разделят със своите близки пред входа на „Заминаващи“, а посрещачите изчакваха в ограничено пространство или извън терминалите, което създаваше неудобства.
Изискванията за носене на маски, спазване на дистанция и всички противоепидемични мерки на здравните власти остават в сила до отмяната им. От летището съветват пътниците да продължат да следят противоепидемичните изисквания в страната, към която летят и при нужда да използват услугите на двете лаборатории в аеропорта.Точно в 12,00 ч. под двуминутен вой на сирени граждани в цялата страна отдадоха почит към паметта на Христо Ботев и на загиналите за свободата на България, оставяйки на място и в мълчание. По-рано през деня хиляди хора изкачиха легендарния връх..
В сезона на абитуриентските балове и в самия край на учебната година през юни поглеждаме към вълненията на младите хора, на които предстои да отворят нова страница в живота след завършване на средното образование. Присъщо на всеки тийнейджър е да има..
В дома си в Пловдив на 80 години почина поетесата, писателката и издателката Божана Апостолова. Това съобщи синът й депутатът Манол Пейков. Божана Апостолова е важен фактор в живота на българската литература – основател на Издателска къща..
Нестабилното и непредвидимо време тази пролет с множество резки температурни амплитуди принуди столичани, наред с необичайно плътното за сезона облекло,..
Във вторник , 3 юни, минималните температури ще са от 12 до 17°, в София – 12°. През деня над по-голямата част от страната ще се развива..
Привърженици на парламентарно представената партия “Възраждане” се събраха пред сградата на Народното събрание, обявявайки се за запазване на..