По покана на премиера Кирил Петков на 28 март в София е свикана среща на лидери на държави членки в НАТО от Югоизточна Европа. В събитието участват министър-председателите на Румъния, Северна Македония и Черна гора - Николае Чука, Димитър Ковачевски, Здравко Кривокапич.
Темите на форума са отраженията над региона от войната в Украйна, последиците в сферите на сигурността, енергетиката и икономиката в краткосрочен, дългосрочен и средносрочен план, както и засилването на сътрудничеството за преодоляване на общите предизвикателства.
В редица градове на България днес ще се проведат шествия под надслов "Нито една повече" по повод Международния ден за елиминиране на насилието над жени. В шествията ще се включат и от Българския фонд за жените. От фонда посочват, че за 2025 г...
В "България днес" на 24 ноември слушайте: 05:33 - Еврото тревожи българите, но привлича чужденците 17:03 - Актуално за сънародниците по света 22:10 - Банатските българи, палкенският език и книжовната норма – интервю с д-р Светлана Караджова за..
Във вторник минималните температури ще са от 0 до 5°, по-високи по Черноморието – между 8 и 11°, в София ще е около 2°. През деня над Югозападна и Източна България ще има разкъсана средна и висока облачност. Над останалата част от страната облачността..
Във вторник минималните температури ще са от 0 до 5°, по-високи по Черноморието – между 8 и 11°, в София ще е около 2°. През деня над Югозападна и..
Сътрудничеството между български и китайски учени беше обсъдено днес в София на форум от представители на Българската академия на науките, правителството,..
В "България днес" на 24 ноември слушайте: 05:33 - Еврото тревожи българите, но привлича чужденците 17:03 - Актуално за сънародниците по света 22:10..