Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

От 1-ви април отпадат Covid мерките в училищата

Снимка: ЕПА/БГНЕС

362-а са новите случаи на коронавирус в страната за последните 24 часа. 68,2% от новозаразените не са ваксинирани. Положителни са 9 на сто от направените 4063 теста, сочи порталът coronavirus.bg.

Регистрираните активно болните спадат до 189 422. За денонощието са приети в болници 54 инфектирани. 46 от тях - 85% не са ваксинирани. Хоспитализирани са 2059 пациенти. 242-ма са на интензивно лечение.  

През денонощието са починали 8 души с установен Covid. Всичките не са били ваксинирани. Излекуваните са 424. В неделя са поставени 201-а ваксини.

От 1 април отпадат всички Covid мерки в училищата. Всички ученици трябва да се върнат в клас освен подалите молба за индивидуално обучение, заяви в БНТ просветният министър Николай Денков.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Добрич събира филателисти от близо и далеч

На 15 октомври в Регионална библиотека "Дора Габе" на град Добрич ще бъде открита Юбилейна филателна изложба "Добрич Филекс 2025". Експозицията ще може да бъде разгледана в рамките на два дни, до 17 октомври, и е посветена на 85-ата годишнина от..

публикувано на 12.10.25 в 09:15

Журналистът Христо Грозев от Берлин: Европейската награда ми доказа, че годините лишения си струват

На официална церемония в Берлин българският разследващ журналист Христо Грозев получи наградата си за Европейски журналист на годината. Той беше ключова фигура при издирването на бившия мениджър на Wirecard Ян Марсалек в Москва, както и при..

публикувано на 11.10.25 в 10:22

Знаете ли че има и фестивал на... трънката?

Белоградчишкото село Салаш е домакин на второто издание на единствения по рода си Фестивал на трънката. По нашите земи диворастящото растение от незапомнени времена се използва за билколечение, като се събират не само плодовете, но също семена и листата...

публикувано на 11.10.25 в 07:15