„Дигитална раница - Моята България“ за българските ученици в чужбина е почти „напълнена”, отчетоха на среща в българското училище „Никола Вапцаров” в Никозия.
Проектът, съфинансиран от еврпрограмата „Еразъм +” ще е готов до май 2022 г., каза за БНР доц. Ангелина Марковска, координатор на проекта от Великотърновския университет. Партньори са Съюзът на българите в Кипър и Гръцко-българското сдружение за култура „Паисий Хилендарски“ със съботно-неделни училища в Никозия и Атина.
Те разработват електронна образователна платформа с безплатен достъп. Интерактивните помагала по български език и литература, география и история ще служат на българските училища зад граница за дистанционно обучение. Моделът може да се адаптира към образователните системи на всяка страна от ЕС.
Преди 6 години, в деня на Първа пролет, няколко живеещи в Брюксел българки, водени от любовта към родния фолклор и силата на корените си, решават да създадат свое творческо кътче, където тази любов да намира изява. Така се ражда акапелната формация..
Българи и сърби от Цариброд и Пирот излязоха в подкрепа на протестиращите студенти в Сърбия, предаде БТА. "Желаем исканията на студентите да бъдат изпълнени и се надяваме в Сърбия да настъпи промяна", казаха пред агенцията протестиращи от двата..
Към настоящия момент в Генералното консулство на България в Мюнхен не са постъпвали сигнали за пострадали български граждани при инцидента. Това са съобщили от Министерството на външните работи на запитване от БТА във връзка с информацията в..
152 години след като България губи своя свиден син, радетел за свободна, независима и толерантна държава – Васил Левски, личността му продължава да..
152 години след гибелта на Апостола, личността на Васил Левски не спира да вълнува българите, независимо дали са в страната или в чужбина. Посолството на..
Посланикът на България в Молдова Мая Добрева посети училища и университет в Автономно териториално образувание Гагаузия, по инициатива на Министерството на..