В петък след спирането на валежите над цялата страна минималните температури ще са от 5 до 10°, в София – около 6. През деня ще е слънчево с разкъсана висока облачност. Ще духа умерен на североизток до силен северозападен вятър. Дневните температури ще се повишат до максималните 19-24°. Малко по-ниски ще са градусите по Черноморието и в София – около 20.
Над планините ще е предимно слънчево, с временни увеличения на облачността и умерен, по билата и силен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 м ще е около 13°, на 2000 м до 7°.
В събота метеорологичната обстановка ще е без промяна.
През нощта валежите ще спират и облачността ще се разкъсва и намалява до предимно ясно. В сутрешните часове в равнините и около водните басейни ще се образува краткотрайна мъгла. В събота , 7 юни, преди обяд ще бъде предимно слънчево. След обяд..
Във втория по големина български град се обучават 3314 чуждестранни студенти. Най-много са изучаващите медицина и стоматология в Пловдивския медицински университет – 2577. Те са от 68 държави, като най-много са от Великобритания, Италия, Германия и..
Комисията за защита на конкуренцията, Националната агенция за приходите и Комисията за защита на потребителите обединяват чрез споразумение усилията си срещу некоректни търговци, които ще използват въвеждането на еврото, както и периода преди..
България участва в международния форум "Европейски път на солното наследство". Инициативата е проведена от 5 до 8 юни в мина "Величка" край Краков в..
В "България днес" на 10 юни слушайте: 01:39 - Актуална информация от България и света 09:52 - Прогноза за времето у нас и по света 18:11 - БНБ..
Служители на Агенция "Пътна инфраструктура" ще проведат днес от 12:00 ч. протестна акция под надслов "Достоен труд – достойно заплащане" с искане за..