Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ветровито със спиране на валежите

В 2/3 от областите на страната има предупреждение от жълт код за опасен вятър
Снимка: Pixabay

В понеделник преди обяд валежите навсякъде ще отслабнат. След обяд ще вали в Централна България и над планините. От запад облачността ще се разкъсва и намалява. Ще духа силен северозападен вятър. За 19 от 29 области има жълт код за опасен вятър. Минималните температури ще са от 2 до 7°, в София - около 4. Максималните ще достигат между 10 и 15°, за столицата до 10.

Над планинините  облачността ще е значителна. Ще вали сняг, под 800-1000 метра дъжд. Ще духа до бурен северозападен вятър. Максимална температура на 1200 м ще е минус 1°, на 2000 м около минус 6.

Във вторник ще е слънчево без валежи. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Мила Попова и нейните пролетно-есенни етнопалитри в Бургас

Притежава ли всеки един от нас  способността да влияе на обществените нагласи и да създава условия за едно по-щастливо, по-уверено и изпълнено с надежда общество, в което хората изразяват себе си по най-добрия начин? Според някои българи..

публикувано на 09.02.25 в 09:35

Индийско-българската бизнес камера: нуждаем се от внос на работници от Индия

Демографският проблем е основен за България и от неговото разрешаване зависи дали страната ще продължи да расте икономически, за да се изравни по стандарт с останалите държави в ЕС. Единственото възможно решение за липсата на квалифицирани и..

публикувано на 09.02.25 в 09:08

Варненската опера кани подвластните на Купидон да си подарят музикална вечер

Денят на влюбените има специално място в програмата на Варненската опера. Точно на 14 февруари публиката ще гледа великата музикална любовна история за китайската принцеса Турандот, в едноименната опера на Пучини. В ролята на принц Калаф е тенорът..

публикувано на 09.02.25 в 08:10