Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Войната в Украйна

Призив за връщането на българските дипломати в Украйна

Кристиан Вигенин
Снимка: БГНЕС

Време е да възстановим българското дипломатическо присъствие в Киев и Одеса. Биха се намерили дипломати, които са готови да възобновят работата на посолството и на генералното консулство, написа във фейсбук зам.-председателят на парламента Кристиан Вигенин.  

„Възможно развитие на войната е атака към Одеска област, където е концентрирана българската общност. Гърция не успя да защити етническите гърци в Мариупол, но ние можем превантивно да дадем ясни сигнали по отношение на етническите българи. Такъв сигнал, наред с други, би бил дипломатическо присъствие в Одеса“ пише депутатът от БСП. Вигенин заявява, че лично е готов да придружи българските дипломати до Одеса.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Найден Тодоров получи най-високото румънско отличие за култура

На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик офицер" . "Тук сме, за да почетем днес вашия Маестро, когото смятам за национално съкровище,..

публикувано на 19.02.25 в 13:39

Столичното летище вече има нова визия и ново име

На тържествена церемония столичното летище бе наименувано “Васил Левски“, в присъствието на вицепремиера и министър на транспорта Гроздан Караджов, главният изпълнителен директор на оператор на аеропорта "СОФ Кънект" Хесус Кабайеро, представители на..

публикувано на 19.02.25 в 13:23

Мразовито време в средата на седмицата

В сряда , 19 февруари, минималните температури ще бъдат между минус 8 и минус 3°. В София ще е около минус 7°. През деня валежите от сняг в североизточните райони ще започнат да спират, но в Югоизточна България все още на много места снеговалежът..

публикувано на 18.02.25 в 18:10