Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Германският външен министър призова България да изчисти проблемните въпроси със Скопие

Министърът на външните работи Теодора Генчовска.
Снимка: МВнР

По повод появила се невярна информация в медиите външното ни министерство заявява, че българската позиция относно европейската интеграция на РСМ остава непроменена.

Министърът на външните работи Теодора Генчовска е потвърдила тази позиция на разговора си с германския външен министър Аналена Бербок по време на Съвета “Външни работи” в Люксембург, съобщава пресцентърът на ведомството. От своя страна, Аналена Бербок е призовала България да изчисти проблемните въпроси, свързани със Скопие, за да могат Северна Македония и Албания да започнат преговорите за членство още през първата половина на годината, информира БНТ. 

“Във времена, когато Русия води война не само срещу Украйна, но и цели да раздели Европа, е много важно да продължаваме да подкрепяме страните, които отдавна виждат своето бъдеще в ЕС”, е заявила тя. 





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

На 6 август до 16 ч. ще е затворен граничния пункт при Станке Лисичково

Преминаването в двете посоки на леки и товарни коли през граничен пункт "Станке Лисичково" (Логодаж) със Северна Македония временно е спряно на 6 август до 16:00 ч., съобщи Гранична полиция.  На пункта се извършва цялостна реконструкция  и в сряда ще се..

публикувано на 06.08.25 в 08:51
Паметникът на моряка в Морската градина в Бургас

С духова музика в Бургас отбелязват 146 години от създаването на Военноморските сили

Бургас ще бъде домакин на тържествени мероприятия, посветени на 146-ата годишнина от създаването на Военноморските сили на Република България. Военен ритуал по поднасяне на венци и цветя ще се проведе пред паметника на моряка в Морската градина в..

публикувано на 06.08.25 в 07:45
Снимка: Генерално консулство на България във Валенсия

Конкурс за есе за Съединението обяви Генералното ни консулство във Валенсия

Конкурс за есе на тема "140 години от Съединението на Княжество България и Източна Румелия" обяви през Фейсбук Генералното консулство на България във Валенсия във връзка с предстоящия Ден на съединението – 6 септември. Конкурсът е..

публикувано на 06.08.25 в 07:35