Българските моряци от кораба „Царевна”, който е блокиран в пристанище Мариупол, трябва да се приберат най-късно до Великден, съобщиха от фирмата собственик. Операцията по евакуация, която е започнала преди 3 седмици, е била секретна, затова и информацията е спестявана на моряците. Един от членовете на екипажа не е издържал психически и сам решил да напусне кораба, като установил контакт с руските сепаратисти. По-късно е предложено и на останалите моряци да се евакуират.
На борда доброволно остават 5 човека, съобщи за БНР мениджърът Даниел Стефанов. „Във всеки момент те имат опция, ако пожелаят, да бъдат евакуирани. Постоянно сме във връзка с тях. Нямат продоволствен проблем. Чуват се с роднините си”, каза Стефанов.
Както всяка година, през втората събота на месец август започва ловният сезон на пъдпъдък, гривяк, гургулица и като цяло мигриращите видове дивеч. Според установените правила ловът се извършва само през деня, един час преди изгрев и един час след..
Четиринайсетият традиционен Събор на хърцоите ще се проведе днес в село Кацелово, община Две могили, Русенско. Събитието, което е под патронажа на кмета на Две могили Мариета Петрова, ще започне в 09.30 часа с водосвет за здраве и благоденствие...
Две от големите марионетки на Puppets Occupy Street от град Крайова, Румъния, ще гостуват в София за първи път в рамките на Международния фестивал за улични изкуства 6Fest (ШестФест). Те ще се появят пред софийската аудитория на 9 август, събота..
От близо 2 милиона пенсии Националният осигурителен институт изплаща 16 000 от тях на българи в чужбина . Най-много български пенсионери живеят в Германия..
В "България днес" на 8 август слушайте: 00:20 - За борбата с огнените стихии, човешката небрежност, безводието, етикетите в евро и лева и..
Впечатляващо авиошоу съпровожда култовия фестивал за хитове от 90-те години на ХХ век SPICE Musiс. То се изпълнява за първи път в рамките на тазгодишното..