Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Положителни са 6,7 % от пробите за Covid-19

Снимка: архив

Новите случаи на Covid-19 за денонощието са 609. Според данните на Единния информационен портал 6,7 % от направените 9082 тестове са положителни. Хоспитализираните са 1052, от които 118 в интензивни отделения. Починалите за последните 24 часа са 17 души, 1530 пациенти са отчетени като излекувани. 

Най-много нови случаи има в София – 179,  Пловдив – 46 и Варна -31. 

Имунизираните през последното денонощие са 1646. Хората със завършен ваксинационен цикъл у нас са вече 2 053 618 души, а с три дози са 737 683.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Национален етнографски музей

18 май - Международен ден на музеите

Всяка година на 18 май отбелязваме Международния ден на музеите. Началото е поставено през 1977 г. от ICOM (International Council of Museums) – Международен съвет на музеите. Идея първо била да се покаже, че "музеите са важно средство за културен..

публикувано на 18.05.25 в 09:35
Българският павилион на ЕКСПО 2025 в Осака

Със специална церемония и концерт премина Денят на България в ЕКСПО 2025

Участието на България на международното изложение в Осака ще покаже съвременния образ на страната като регионален иновационен център. Това посочи президентът Румен Радев, който говори на официалната церемония, с която на 18 май беше отбелязан Денят на..

публикувано на 18.05.25 в 09:17

Изложбата "90 години БНР – радиото на поколения българи" вече е в Бургас

Пътуващата изложба "90 години БНР – радиото на поколения българи" може да бъде разгледана вече и в Бургас. Поводът е и рожденият ден на БНР-Бургас – в края на май се навършват 13 години от създаването на регионалната медия. Изложбата, подредена..

публикувано на 18.05.25 в 09:05