Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кампанията „За баба и дядо с любов“ помага на възрастни хора

Великденска кампания "За баба и дядо с любов" събира продукти за самотни и трудноподвижни възрастни хора, които живеят с доходи между 7 и 12 лева на ден. Инициативата е на фондация "Данък добро", в партньорство с общинското предприятие "Социален патронаж" към Столична община. Преди Великден, събраните дарения с продукти от първа необходимост, ще бъдат раздадени от доброволчески екипи на нуждаещи се възрастни хора от 24 софийски района. Идеята на организаторите е инициативата да продължи и след празниците, поне няколко пъти в годината.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Росен Желязков

Премиерът Росен Желязков участва в среща на лидерите от ЕС за европейската отбрана

Днес в Брюксел премиерът Росен Желязков ще участва в неформална среща на лидерите на ЕС, фокусирана върху укрепването на европейската отбрана. Дискусиите ще обхванат повишаването на отбранителните способности на Съюза, противодействието на хибридни и..

публикувано на 03.02.25 в 06:45

Официално стартира дейността на съвместния контингент за охрана на българо-турската граница

В понеделник, 3 февруари, в Свиленград с официална церемония стартира дейността на съвместен контингент от служители на България, Австрия, Румъния и Унгария за охрана на българо-турската граница. Българският министър на вътрешните работи Даниел Митов ще..

публикувано на 03.02.25 в 06:30

Започнали са тестове за 6G, изключват част от 2G и 3G мрежите в България

Част от действащите мобилни мрежи в България ще бъдат изключени през 2025 година. Председателят на Комисията за регулиране на съобщенията Иван Димитров обясни, че предстои да бъде пренареден честотният ресурс и да се създаде възможност за по-добро..

публикувано на 02.02.25 в 16:52