Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Войната в Украйна

Украйна посреща военна помощ от САЩ

Снимка: ЕПА/БГНЕС

В Украйна пристигнаха първите доставки от най-новия пакет с военна помощ от САЩ, съобщи CNN, позовавайки се на източник от Белия дом. Вашингтон предоставя на Киев допълнителна помощ от 800 млн. долара, включително артилерия, бронирани машини и хеликоптери.

Руските военни поставиха ултиматум до 12:00 на 17 април украинските сили отбраняващи Мариупол да се предадат, за да бъде пощаден животът им.

Елиминирането на последните украински военни, притиснати в обсадения Мариупол, ще сложи край на преговорите с Москва, заяви украинският президент Володимир Зеленски, цитиран от AFP. Това ще доведе до безизходицата и "няма да преговаряме нито за територия, нито за хората ни", каза Зеленски.

Подсигурени са доставките на нефт за България от Русия с нужните кораби. България се ползва с изключение в ЕС за енергийните доставки от Руската федерация, заяви пред БНТ министърът на транспорта Николай Събев. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Alexander Rashev delivers ITN’s declaration from the parliamentary podium.

Поискаха отчет за интеграцията на украинските бежанци и контрол

Участващата в управлението партия "Има такъв народ" настоя с декларация в парламента правителството да предприеме действия за реално интегриране на украинските бежанци в страната. Партията настоява полиция да засили своя контрол върху..

публикувано на 01.10.25 в 14:12

Българските кандидат-студенти предпочитат обучението в Нидерландия

През академичната 2025/2026 г. Нидерландия, Австрия, Германия, Италия и Испания са сред най-търсените държави за висше образование от българските кандидат-студенти. Това съобщи Николай Христанов, мениджър "Висше образование" във фирмата-организатор..

публикувано на 01.10.25 в 09:33

В Силистра отбелязват 85 години от връщането на Южна Добруджа в пределите на България

С тържествена церемония на 1 октомври в Силистра ще отбележат 85-ата годишнина от връщането на Южна Добруджа в пределите на България, предаде БТА. Представители на местната и централната власт и граждани ще поднесат цветя пред..

публикувано на 01.10.25 в 06:00