Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Католици и арменци в България празнуват Възкресение Христово

В град Раковски католическите храмове бяха препълнени
Снимка: БГНЕС

На 17 април католическата и арменската общност в България празнуват своя Великден. Само в област Пловдив католиците са над 20 000, като още сутринта всички храмове в град Раковски и в община Калояново бяха препълнени от празнуващите вярващи.

Президентът Румен Радев пожела на всички български граждани по повод православната Цветница и католическия и арменския празник Възкресение Христово здраве, сили и вяра. "Великден е славна победа на живота над смъртта, на светлината над мрака, на истината над неправдата", посочва в своето обръщение държавният глава. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Скална църква край Михалич

Църковен календар – 12 септември 2025 г.

На 12 септември честваме паметта на св. свщмчк Автоном Св. Автоном бил епископ в Италия ипо време на гоненето на християните от император Диоклециан (284-305), напуснал страната и се установил във Витиния, в град Сорея, заедно с..

публикувано на 12.09.25 в 06:00
Комплекс манастири Метеора

Църковен календар – 11 септември 2025 г.

На 11 септември възпоменаваме подвига на преподобна Теодора , която живяла в V век в град Александрия. Омъжила се за добър човек, но дяволът я въвлякъл в прелюбодеяние . Изгаряна от разкаяние, тя отишла преоблечена като мъж в..

публикувано на 11.09.25 в 06:00

Църковен календар – 10 септември 2025 г.

На 10 септември Църквата ни почита паметта на светите девици Минодора, Митродора и Нимфодора Светите девици Минодора, Митродора и Нимфодора (305-311), били сестри от Витиния (Мала Азия). Отличавали се с особено благочестие и..

публикувано на 10.09.25 в 06:00